VIS Signum

Župni bend mladih VIS Signum, nastao je kao plod molitvene zajednice mladih u župi i duhovnih vježbi mladih u Loretu 2008. godine. Mladi koji su, okupljeni tada oko župnika don Jure Vrdoljaka koji je pokrenuo molitvenu zajednicu mladih, pjesmom predvodili molitvene susrete u župi, ubrzo su formirali vokalno instrumentalni sastav koji doduše svoje korjene vuče daleko u župnu prošlost. Naime, glazbeno animiranje mise s mladima je u župi već dugi niz godina neizostavni dio nedjeljne euharistije. Uz to, Vis Signum je organizirao veliki broj koncerata u župi na kojima su nastupali mnogobrojni bendovi mladih iz cijele nadbiskupije, te su često i sami gostovali na koncertima i glazbenim događanjima u drugim župama. U svojih pet godina postojanja, s više-manje stabilnom postavom, Vis Signum je također često animirao i misu s mladima na Veliku Gospu u Sinju, glazbeno doprinositi proslavi značajnijih blagana i svetkovina u župi, te su mladi posebno ponosni (kao i cijela župna zajednica) na sviranje na mladoj misi don Ratomira Vukorepe. Uz glazbeno animiranje nedjeljnih misnih slavlja, mladi koji su aktivni u Vis-u Signum, često se druže u slobodno vrijeme, dva put godišnje imaju duhovnu obnovu, planiraju i idu na izlete, sudjeluju aktivno u životu župne zajednice, te također glazbenim izričajem doprinose slavlju sakramenata, naročito vjenčanja i krizme u župi. Zahvaljujući donacijama i župniku don Stipanu Šurlinu, bend je nedavno kupio novu glazbenu opremu što je samo jedan od pokazatelja da je bend mladih VIS Signum u župi prepoznat kao ona zajednica mladih u koje se treba i isplati ulagati. Župnik je u tome sasvim ustrajan i dosljedan, kao i cijela župna zajednica.

Postava VIS Signuma:
Voditeljica:
Danijela Petrušić

Za Instrumentima:
Mate Rajčić (klavijatura)
Bruno Petrušić (gitara)
Jakov Mihaljević (bass gitara)
Josip Katić (gitara)

Matea Šarić
Mara Bilobrk

Ženski zbor sv. Cecilije iz Kaštel Lukšića

Zbor datira dolaskom nove voditeljice mješovitog zbora ali ujedno i novoosnovanog ženskog zbora sv. Cecilije. Prvi nastup ženskog zbora 13. 08. 2010., povodom svetkovine Velike Gospe ( koncert u župi Gospi u čast, povodom zaštitnice župe Uznesenja BDM-e). Vježbaju i pripremaju se tijekom cijele godine te su prisutne na Sv. misama na blagdane i nedjeljnim večernjim Sv. Misama. Zapaženi nastupi: Smotra korizmenih pučkih napjeva „Puče moj“ konkatedrala sv. Petar 2012.god., u Splitu, Križni put u crkvi sv. Dominika 2012.god., u Splitu, Smotra pučkih napjeva i duhovnih pjesama u pobožnosti Križnog puta 2013.god., u Kaštel Lukšiću. Zbor uglavnom broji oko 20 članova, žena i djevojaka. Do sada je otpjevano ili je a repertoaru oko 20 pjesama:

Rodio se Bog i čovjek (V.R.)
Tiha noć
Oj Djetešce moje drago (M. Leščan)
Pastorela (F. C.)
Poslan bi anđeo Gabrijel (N. A. Klobučar)
Rosite, nebesa, odozgor (HARM. –II-)
Bliže, o Bože moj
Milost
Tebe tražim (Š. Marović)
Tiho je more
Blagoslovljen Bog u vijeke (M. Prović)
Ave Maria (Eng.)
Tebi pjevam (S.K.)
Stala plačuć (napjev)
Pogledaj Gospode (greg. Koral.)
O koliko ucviljena (Glibotić)
O biči priljuti (splitski napjev)
Raduj se o Betleme (A. Č.)

Voditeljica ženskog zbora: prof. Gabriela Lozić